Az Ipoly folyó melletti Dejtár településhez közeli védett félszigeten Kagyerják Pál már több mint 30 éve szervez madárgyűrűző tábort. Ebben a táborban a tudományos munka mellett a korosztálytól függetlenül kilátogató érdeklődők csodálatos élményeket szerezhetnek. Hiszen a madarak befogása, kézbevétele, majd adatainak rögzítése és végül jelölése izgalmas munka. Jó lehetőség is ez egyben, hogy sok madárfajról készítsünk felvételt. Igaz itt nem a "természetes" környezetében fotózható a madarak többsége, hanem kézből, de az így készült portrék is jól mutatnak, és nagyon jó fotósélményt nyújtanak.
citromsármány (Emberiza citrinella)
A madárgyűrűzés során a fiatalok sokat tanulhatnak a madarakról és azok kézben tartásáról, határozásáról és a gyűrűzés folyamatáról.
nagy fakopáncs (Dendrocopos major)
Sajnos elég gyakran megfordul a táborban sérült vagy elárvult fióka. Utóbbi akár ki is tollasodhat, mire vége van a tábornak. Ezek a madarak folyamatos gondozást igényelnek, amit a táborlakók egymást közt beosztva végeznek.
Nem csak madarak kerülnek elő a tábor során, A gyűrűzési szünetek jó alkalmak a környék felfedezésére. Egy ilyen túrán került elő ez a szarvasbogár (Lucanus cervus) is.
sávos szitakötő (Calopteryx splendens)
A vörös gém (Ardea purpurea) nem szokott hálóba kerülni, de rendszeres elrepül a tábor felett.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése